RSS

Neljas teema – tehnoloogiad ja standardiseerimine…

25 okt.

…või teisisõnu pane erinevad asjad omavahel tööle!

Uh, seekord pean tunnistama, et mul läks väga palju aega nende erinevate keskkondade vaatamiseks ja katsetamiseks. See teema on just olnud see, mida olen oodanud. Minu senine õppimisstiil on olnud hüplik. Püüdsin luua oma blogis süsteemi, mis aitaks tuua erinevad keskkonnad ühte kohta kokku. kohati on mul see ka õnnestunud. Koondades erinevate ainete õpikeskkonnad blogis loendina alustan ma tavaliselt oma õppimisülesannetega just oma blogi lehelt. Kuid sellest ei ole piisanud. Siiani olin hädas sellega, et uus info erinevates keskkondades ei jõua alati õigeaegselt minuni.

feedly-512
Nüüd on mul Feedly! :) Olen püüdnud varem ka seda rakendust iPadis kasutada, kuid asi jäi oskuste ja arusaamise taha toppama. Nüüd sain asja käima ja olen ülimalt rahul ja tänulik. See rakendus aitab oluliselt aega kokkuhoida. Olen varem kogunud huvitavaid linke Evernote loendisse, kuid sinna ei tule uut info, pean ise käima vaatamas. Nüüd panen need lingid Feedlysse ja saan pidevalt uut infot, kui kusagil on tulnud uus postitus. Sama plaanin teha ka Pinterestiga!

Allalaaditud fail (13)


Twitter
– olen olnud selle rakenduse suhtes natuke skeptilise hoiakuga. Minu jaoks on see siiani olnud selline pinnapealne sotsiaalmeedia vidin. Mõned aastad tagasi lõin sinna konto, kuid ei leidnud seal midagi ega kedagi, mida oleksin tahtnud jälgida, ammugi veel ise midagi “säutsuda”. Ütleme nii, et meedia on selle rakenduse minu jaoks natuke ära rikkunud. Nüüd, tehes ülesannet, mõistsin, et kui ise leiad enda jaoks olulised inimesed, olulised märksõnad ja teemad mida jälgida, siis võib sealt ka head infot saada. Ma ei ole küll praegu pärsi kindel, kas ma jõuan kõiki rakendusi korraga jälgida, kuid tahan kindlasti ära proovida.

Allalaaditud fail (3)
Rohkem aega nõudev oli IFTTT, olen oma endiselt kolleegilt korra kuulnud sellest lehest, kuid ei saanud eriti selle vajalikusest aru. Nüüd siis proovisin ise “reegleid” luua. Esmalt proovisin kasutada teiste loodud reegleid – näiteks Spotify ja Youtube ühendamist. No ei õnnestunud, ei hakanud tööle. Siis proovisin ise luua reegli ja see õnnestus. Sidusin Pinteresti ja oma lasteaia jaoks loodud blogi. Kui leian põneva “pinni” seoses iPadi kasutamisega lasteaias, tuleb WordPressi postituse mustand, mida saan siis kohendada ja postitada. Jube lahe asi! Jällegi aitab aega kokkuhoida ja ka asju meeles pidada.

Ülesandes oli vaja proovida mõnda endale uut rakendust või keskkonda. Minu jaoks olid kõik kolm – Feedly, Twitter ja IFTTT väga põnevad ja õpetlikud avastused. Ülesandes antud loendist olen kasutanud Skype, Hangouts´i, Facetime, Evernote. Igal keskkonnal on omad plussid ja omad miinused. Kõige rohkem eelnimetatutest kasutan õppimiseks Evernote. Mulle meeldib, et sellel on mitmeid funktsioone, et on olemas nii arvutis kui iPadis kasutatav versioon ja et saan siduda Skitchi ja mitme teise rakendusega.

Lisaks nendele rakendustele kasutan mina väga palju Allalaaditud fail (14) lehte, mis on ka omamoodi järjehoidja. See on väga hea leht just siis, kui pead kasutama erinevaid arvuteid ja sa ei saa alati oma Google Chrome järjehoidjaid kätte.

Kõiki neid rakendusi tuleks ja peaks kasutama õppetöö läbiviimisel. Mina leian, et need on lausa olulised abivahendid, mida lapsed võiksid juba koolis õppida kasutama, et paremini oma aega kasutada ja oma õpikeskkonda disainida. Ise olen vaikselt suunanud nii juhtkonna liikmeid kui ka õpetajaid mõningaid vahendeid kasutama. Mõni võtab need kasutusse, mõni mitte. Eks igaüks peab ise tunnetama, mis on kõige vajalikum.

https://opikeskkonnad.wordpress.com/2015/10/20/neljas-teema-tehnoloogiad-ja-standardiseerimine-3/

 
 

Sildid: , ,

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: